2. ročník Speciálu BŠO v agility

A je to za námi !
Za organizátory mohu říci jen s úlevou - HURÁ !
Ptáte se co ? Tak tedy závody v agility 6. ročník HOP SEM - HOP TAM.
A v rámci těchto závodů se uskutečnil 2. ročník Speciálu bílých švýcarských ovčáků v agility.

Proti loňským čtyřem účastníkům čítala letošní startovní listina šestici jmen.
Z této šestice byly čtyři feny a dva psi. Jinak čtyři zástupci krátkosrsté varianty BŠO a dva dlouhosrstí.
Tři závodící týmy se zúčastnily již loňského ročníku a tři se představily v Sezemicích poprvé.
Takže za domácí Agility Sezemice běhaly tyto týmy: nováček Adél Voracious Miraja s Ivetou Machatou

a dva účastníci z loňska : Frado Geronimo Elbigi s Petrou Novákovou a

Honney Mollie of Kim ´s dream s Ilonou Vejtasovou.

A za hosty závodily týmy : loňská vítězka - Banji Star z Ranče Montara s Evou Jindrovou

a dva nováčci: Brangwen z Klubíčka s Lucií Outerskou a

Quirinus Roma Miraja s Hötzelovou Ivetou.

Novinkou letošního 2. ročníku byla spolupráce s Klubem bílého ovčáka, který věnoval třem nejlepším překrásné " ledové " poháry - byly totiž částečně ze skla a opravdu připomínaly led.

Tudíž to bylo stylové - " ledové " poháry pro malé lední medvědy ,tedy bílé švýcarské ovčáky.
Účastníci se tedy snažili a hlavně boj o první místo se ukázal opravdu lítým.
Jumping doběhl nejlépe Quirinus Roma Miraja ( bez chyb, ale pomaleji než Banji ),
na druhém místě se usídlila Banji Star z Ranče Montara ( shodila sice tyčku, ale měla lepší čas než Quirinus ).
Třetí místo krásným čistým během získala Adél Voracious Miraja ( její úplně první oficiální závody ).
Nepopulární čtvrté místo si zatím zapsal Frado Geronimo Elbigi ( shodil tyčku a měl pomalejší čas ).
Bohužel obě další fenečky , jak sezemická Honney Mollie of Kim ´s dream, tak i Brangwen Klubíčka se diskvalifikovaly.
I když u Honney Mollie to byla velká škoda, protože běžela moc pěkně a pár překážek před cílem ji při opravě slalomu panička navedla do nesprávné tyčky.
Poté se běhaly zkoušky, které se nezapočítávaly do Speciálu, neboť tři účastníci běhají ve výkonnostní kategorii LA1 a tři v LA2 a trať je pokaždé jiná.
Ale ani tady se určitě " bíláčci " neztratili . V LA1 všichni doběhli ( nikdo se nediskvalifikoval a to zde bylo 25 startujících ) a dokonce Adél Voracious Miraja s malou penalizací za čas byla pátá a Honney Mollie of Kim ´s dream také s malou penalizací za čas šestá ( obě známka výborná ! ) a Brangwen z Klubíčka i při handicapu ( hárala ) doběhla osmnáctá.
A v LA2 dosáhl dokonce Quirinus Roma Miraja dokonce na medaili, když po čistém běhu ( i v pěkném čase získal známku výbornou) skončil na druhém místě, Banji Star z Ranče Montara se dvěma chybami obsadila 12.místo ( hodnocení VD ) a Frado Geronimo Elbigi, který odmítl sbíhat zóny vyinkasoval tři chyby a skončil na osmnáctém místě .
A poslední závěrečný běh Agility, který mohl zamíchat pořadím z prvního Jumpingu překvapivě nic nezamíchal.
Pořadí zůstalo stejné, i když v tomto běhu byla lepší Banji Star z Ranče Montara , ale nešlápla zónu, takže 5 trestných bodů ( ale moc pěkný čas ),
Quirinus Roma Miraja měl čistý běh s pomalejším časem, tudíž měl penalizaci za čas 5,19 trestného bodu.
Adél Voracious Miraja opět zaběhla krásný čistý běh, i když z pohledu " borderek" v pomalejším čase a to jí potvrdilo třetí místo, Frado Geronimo Elbigi s jednou špatnou zónou, shozenou tyčkou a pomalejším časem zůstal čtvrtý.
Honney Mollie of Kim ´s dream byla pro trojí odmítnutí před koncem tratě bohužel diskvalifikována a tak Brangwen z Klubíčka se třemi chybami a pomalým časem ( v běžném závodě byla pro nedodržení maximálního času také diskvalifikována ) nakonec skončila pátá a smolařka Honney Mollie šestá.
Letošní vítěz Quirinus Roma Miraja s Ivetou Hötzelovou k nám dorazil až z 210 km vzdálené Plzně ( přihlásil se na poslení chvíli a zvítězil ! ) a vyhrál před Banji Star z Ranče Montara s Evou Jindrovou o pouhých 0,13 trestného bodu !!! ( vše viz. výsledková listina ).

2.ročník Speciálu bílých švýcarských ovčáků je mrtev, tak ať žije ten třetí. Nebo, že by nashledanou na přesrok už u Mistrovství republiky BŠO v agility ?
A děkujeme moc Klubu bílého ovčáka za úžasné poháry !

Tak ještě jednou, vítězem se stal tým Quirinus Roma Miraja s Hötzelovou Ivetou.