15. 07. 2024   O nás   Agility   Flyball   Frisbee   Sponzoři   Naši členové   Úspěchy   Akce   Fotogalerie   Video   Odkazy   Kurz

 


Lesní azylChata u KomorníkaVlčí doupěŠachový klub ve StrmilověJindřichohradeckovodlitniRomantikaUbytování velkých skupinChata na SamotěPronájem rekreačních objektůHotel ve StrmilověRybářstvíGambit

 
00.00.0000:

Zpět na úvodní stránku
Opus Dei

Kontaktujte nás:
agilitysezemice@seznam.cz

Předseda klubu:
Altová Zdeňka
mobil: 776 256 496

Člen výboru:
Novotná Renata KURZ
mobil: 606 357 981
agi.max@seznam.cz

Člen výboru:
Nováková Petra
mobil: 732 901 626


Jak házet..Disky: Disk na házení seženete ve specializovaném obchodě pro psy, můžete si vybrat mezi látkovými a plastovými talíři. Hlavní zásadou nákupu by mělo být, že disk nesmí být nebezpečný pro psa (např. ostrá hrana). Pokud nemůžete ve vašem městě disk sehnat můžete si ho objednat v internetovem obchodě, např. dogshop.cz

Házení: Nejlepší je, když si nejdříve natrénujeme házení talíře sami bez psa. Nejčastější chybou ve frisbee je špatný hod. Házet můžeme pomocí celé ruky či jen švihem zápěstí, na švihu záleží délka a rychlost hodu. Techniky hodu jsou různé - disk nejčastěji házíme bekhendem - t.j. udělíme mu pravou rotaci, méně častěji forhendem - levá rotace, upsidown - disk letí vzduchem obráceně (horní plochou natočenou k zemi), a mnoho dalších.
Házet můžeme po větru, proti větru, za sebe, fantazii prostě se meze nekladou ...

Plocha k házení: pečlivě vybírejte i plochu, kde budete psovi disk házet. Měla by to být rovná travnatá nebo písečná plocha, bez větších terénních nerovností, střepu, stromů a jiných věcí o kterých by se mohl pes zranit.

Seznámení: Při prvním seznámení psa s letajícím talířem bychom měli vzbudit zájem psa o hru. Většině psů se "ten nový barevný aportek" líbí. Pro větší zájem se můžeme se psem o disk lehce přetahovat. Psa pochvalíme, když projeví o disk zájem a ukážeme také svoji vlastní radost z nové hračky. S tréninkem postupujeme pomalu, nejdříve házíme na malé vzdálenosti 2 - 4 metrů. Pokud by pes nemohl talíř dohnat, mohl by ztratit motivaci a naučit se počkat až talíř spadne na zem a pak ho teprve sbírat. Dobré je zpočátku házet disk vkleče - pes pak vidí disk po celou dobu jeho letu.

Pokud je pes nedočkavý a chce nám disk vytrhnout z ruky, můžeme použít pomocníka, který nám psa přidrží a pustí až při hodu. Nebo můžeme použít povelu ze základního výcviku - "zůstaň". Když pes získá jistotu a začne disk s nadšením chytat výskokem do vzduchu, můžeme prodlužovat délku hodu, házet pod různým úhlem, proti psu.

Zdraví: Pro zdravého psa není frisbee nebezpečné. Ale protože při chytání disku provádí různé krkolomné výskoky a obraty ve vzduchu měli bychom dávat pozor na poranění nebo případné přetěžování psa. Pokud mámě štěně, s intenzivnějším tréninkem počkáme až po dokončení tělesného vývoje.
Před hrou s frisbeem by měl být pes rozehřátý (stejně jako sportovec před výkonem), aby nedošlo k poškození svalů. Při hře kontrolujeme jestli nedošlo ke zranění psa. Někteří psi chtějí pokračovat i přes (malé) poranění. Ale i u malých příznaků kulhání a bolesti ihned ukončíme trénink a eventuálně vyhledáme veterináře.
S tréninkem vždy přestaneme dříve než začne být pes nekoncetrovaný nebo unavený.

Veškeré informace o tomto sportu najdete na stránkách DiscDog klubu České republiky - www.discdog.cz

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 750 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Novinky:


Něco málo pro dobrou náladu - vtípky


  Diskuse:

  Kalendář:
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

  Anketa:
Na závodech agility jako cenu za vítězství já a můj pes uvítáme nejraději:

Poháry
3195 (3195 hl.)
Hračky
2446 (2446 hl.)
Pamlsky
2440 (2440 hl.)
Granule
2327 (2327 hl.)
Věcné ceny
2437 (2437 hl.)

Celkem hlasovalo: 12845


[CNW:Counter]