Martin a Sam

Autor: administrator <mf21(at)seznam.cz>, Téma: Naši členové, Vydáno dne: 29. 10. 2012


Martin Rohr Býšť
Černý střední pudl s PP Sam nar. 6.4.2008


Jmenuji se Martin, když mi bylo 8 let, tak jsem si moc přál nějakého mazlíka. Nejdříve to vypadalo na zakrslého králíčka nebo myšku, ale po dlouhých úvahách jsme si přivezli domů 9. listopadu 2007 našeho prvního pudlíka Eddyho.

Eddy však od prvních dnů nerespektoval, jako svého psovoda, 8-letého kluka, proto se musela vložit do jeho výcviku mamka. Eddy se narodil 11. září 2007 takže ho někteří začali přezdívat "Malý terorista". Velmi nerad zůstával sám doma a jako štěně zničil vše, co se mu dostalo do zubů a pod drápy. Tak jsme se po půl roce rozhodli pro našeho prvního psa pořídit psího kamaráda Sama, aby lépe snášel chvíle samoty. A opravdu to pomohlo.

Další rok jsme měli doma dvojčlenou psí smečku. Eddyho psovodem je mamka a Samovým psovodem jsem od začátku já. Absolvoval jsem se Samem výcvik základní poslušnosti a kurz Agilit pro začátečníky.

Na prvních neoficálních agility závodech jsme byli se Samem 1.5.2011 v Opatovicích nad Labem. Umístili jsme se na 3. místě v kategorii M (začátečníci). V červnu 2011 jsme byli ještě na neoficiálních závodech ve Svítkově, kde jsme se umístili na 2. místě v kategorii M (začátečníci).

Rozhodli jsme se tedy zkusit naše první oficiální agility závody. Vybrali jsme dvojzkoušky v Rýzmburku. Do září 2012 jsme absolvovali ještě několik oficiálních závodů, abychom se kvalifikovali na Mistrovství ČR dětí a mládeže (MRM) 2012. Protože je Sam trochu bázlivý, běhám často i s Eddym.

V září 2012 na MRM jsme se se Samem diskvalifikovali, ale s Eddym jsme se umístili na 5. místě v kategorii L - děti do 14 let.

Eddy a Sam mají doma ještě dva psí kamarády, Fíka a Jassicu. Fík běhá s mým bratrem Tomem. Jassica je ještě štěně, ale myslím, že bude velmi šikovná a rychlá :-).