Hanka, Eddy a Jassica

Autor: administrator <mf21(at)seznam.cz>, Téma: Naši členové, Vydáno dne: 29. 10. 2012


Hana Rohrová Býšť
Přerostlý apricot střední pudl s PP Eddy nar. 11.9.2007
Černý střední pudl s PP Jassica nar. 6.4.2012


Po dlouhých úvahách jsme si přivezli domů 9. listopadu 2007 našeho prvního pudlíka Eddyho, který měl být hlavně mazlíkem pro našeho staršího syna Martina. Eddy však od prvních dnů nerespektoval, jako svého psovoda, 8-letého kluka, proto jsem se musela vložit do jeho výcviku já :-).

Eddy se narodil 11. září 2007 takže ho někteří začali přezdívat "Malý terorista". Velmi nerad zůstával sám doma a jako štěně zničil vše, co se mu dostalo do zubů a pod drápy. Tak jsme se po půl roce rozhodli pro našeho prvního psa pořídit psího kamaráda Sama, aby lépe snášel chvíle samoty. A opravdu to pomohlo.

Další rok jsme měli doma dvoučlenou psí smečku. Absolvovali jsme s Eddym a Samem výcvik základní poslušnosti a kurz Agilit pro začátečníky. Eddyho psovodem jsem já a Samovým psovodem je starší syn Martin.

Na jaře roku 2009 přišel s prosbou náš mladší syn Tomík, že by si přál také svého psa na Agility. V květnu 2009 jsme si přivezli domů našeho třetího člena psí smečky, kterého Tomík pojmenoval Fík. Možná bychom volbou jiného jména předešli tomu, že je Fík už druhým naším pudlíkem, který přerostl do vyššího rázu, než jsou jeho rodiče. Pouze Sam má správnou výšku středního pudlíka. Eddy přerostl do malého královského pudlíka a Fík původně trpasličí pudlík je teď pudlík střední :-). Psí školičku základní poslušnosti a kurz Agilit pro začátečníky absolvoval Fík se mnou, ale Nyní už je Fíkovým psovodem mladší syn Tomík.

Mysleli jsme, že už je naše psí smečka kompletní, ale nebyla :-). Na jaře jsme koupili fenku černého středního pudlíka jako dárek pro babičku a dědu, ale tak nějak se to sešlo, že zůstala u nás doma :-). Jassica je ještě štěně, ale pomalu jsme začali s výcvikem, je velmi šikovná a rychlá :-).